Servicii Cazare, Hostel DIANA 1 si 2

Hostel Diana 1 si 2 este amplasata în splendidul cadru natural care se întinde pe 100 ha, bogat în monumente de patrimoniu, cu poieni însorite, cu un lac în care se oglindesc morile dobrogene, care se numeste Muzeul Civilizatiei Populare Traditionale ASTRA. Hostel Diana 1 si 2 au fost construite în stil traditional, pentru cei ce iubesc muzeul si natura, fiind unice în zona atât din punct de vedere al constructiei, cât şi al capacitatii. Dispune de 70 de locuri de cazare, structurate pe camere cu 1,2,3,4 si 6 locuri.

La etajul 1 al Hostel Diana 2 gasim o camera de protocol, pentru doua persoane, decorata cu un mobilier pictat, sasesc, specific Transilvaniei.

Tot la acest etaj se gaseşte o grandioasa sala de conferinţe cu un numar de 120 de locuri. Sala deserveste atât muzeul în desfasurarea programului cultural, cât si alte institutii care doresc sa o închirieze pentru diverse manifestari, conferinte, simpozioane si chiar expozitii.

Date de Contact
Adresa: Padurea Dumbrava nr. 16-20, în interiorul Muzeului în aer liber
Email: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ; This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Telefon: 0269 202451; 0269202446; 0756085791; 0756085795