Marketingul și educația în muzee

November 1, 2023 @ 09:00 - November 4, 2023 @ 17:00

În perioada 1-4 noiembrie 2023 va avea loc conferința Marketingul și educația în muzee, cea de-a XII-a ediție. Lucrările prezentate aici vor constitui o sinteză a activităților cu caracter educational și de marketing realizate de 30 de participanți din țară și din străinătate.

Pe lângă lucrările desfășurate în plen în cadrul sesiunii, vor fi prezenți speakeri internaționali care vor susține discursuri de specialitate. Alături de Ciprian Anghel Ștefan, Director General al Muzeului ASTRA, vor vorbi despre temele de interes ale conferinței: Conf. univ. dr. Carmen CROITORU, Director General al Institutului Național pentru Cercetare și Formare Cuturală din București, Tone Erlien MYRVOLD, Cercetător la Centrul Norvegian pentru Muzică Tradițională și Dans, din Norvegia, Prof. Dr. Habil. Alexandra ZBUCHEA, Prodecan al  Facultății de Management, SNSPA din București și Patrick LEHNES, Cercetător la Institutul pentru Științe Sociale de Mediu și Geografie, din cadrul Universității din Freiburg, Germania.

PROGRAM – Descarcă

Mai multe detalii în articolul postat pe blog.

November 1, 2023 @ 09:00
November 4, 2023 @ 17:00