Experiența Astra

Fie că este vorba de o incursiune în expoziția în aer liber, de participarea la o sărbătoare tradițională sau la un festival, experiența ASTRA este o sursă de îmbogățire personală și de cunoaștere a valorilor și identității românești și a minorităților naționale.

În cadrul evenimentelor, puteți explora cultura, meșteșugurile și tradițiile locale prin intermediul muzicii, dansului și a gastronomiei specifice. De asemenea, puteți interacționa cu meșterii populari și puteți afla mai multe despre istoria și valorile lor culturale.

Indiferent de ceea ce alegeți să faceți, experiența ASTRA surprinde prin diversitate, creativitate și inovație, fiind pliată pe noile nevoi și răspunzând provocărilor generate la nivel internațional.

evenimente recente

Galerie foto evenimente recente

Iată mai jos câteva poze din ultimele evenimente organizate în cadrul Muzeului ASTRA.

ABONAMENT ANUAL

Împreună cu familia, cu prietenii sau în compania unei persoane dragi, poți savura peisajul deosebit al muzeului din Dumbrava Sibiului, te poți bucura de atmosfera satului tradițional și poți participa la toate evenimentele de peste an.