Târg de Ecoturism, ediția a VI-a, în cadrul Programului „Anii Drumeției”

mai 17 @ 08:00 - mai 19 @ 18:00

În perioada 17-19 mai 2024, în zona Târgului de Țară și Aleea Pivelor din Muzeul ASTRA, se desfășoară Târgul de Ecoturism, ediția a VI-a, în cadrul Programului „Anii Drumeției”. Intervalul orar al târgului este 12:00 – 18:00, vineri si duminică; în intervalul 12:00 – 24:00, sâmbătă, în data de 18 mai 2024, începând cu ora 20:30, trupa Subcarpați va concerta pe scena de pe lac.

În cadrul târgului de ecoturism va fi prezentată oferta de primăvară-vară a operatorilor locali pentru activități recreative și sportive, echipamente și servicii conexe. Târgul este dedicat pasionaților de activități și experiențe autentice în aer liber și operatorilor din zona turismului sustenabil. Zona Târgului de țară din Muzeul ASTRA a fost aleasă drept locație a Târgului de Ecoturism cu intenția expunerii și prezentării ofertei de vară pentru toți cei care doresc să ia parte la astfel de activități.

Evenimentul va fi împărțit în patru secțiuni:

• expozițională, în care vizitatorii vor putea afla care sunt ofertele și ce tip de experiențe și activități pot încerca în sezonul de primăvară-vară în județul Sibiu;
  • comercială, cu echipamente și produse care pot fi achiziționate la prețuri speciale, alături de sesiuni demonstrative de folosire a acestora;
  • activități în aer liber pentru întreaga familie și experiențe locale deosebite
  • Concert – vizitatorii sunt invitați sâmbată,18 mai începând cu ora 20.30 la concertul trupei Subcarpați.

PROGRAM detaliatDescarcă

mai 17 @ 08:00